Tisková zpráva: Vernisáž v Nymburce

24. 11. 2013, 13:26

image001

 

NYMBURK – Dne 28. listopadu 2013 v 18.30 hod. se koná v nymburském Hálkově divadle vernisáž projektu Milostné hledání, nacházení a ztrácení. Při té příležitosti proběhne křest stejnojmenné knihy autorky Radany Roveny Štěpánkové s podtitulem Základy psychologie vztahu doprovázené fotografiemi Dalibora Konopáče. Projekt vznikl za podpory Fondu hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka. Na vernisáži vystoupí zpěvák Xindl X.

„Každé umění, které hledá harmonii, je pokusem člověka překonat smrtelnost a přiblížit se Bohu. Proto je uměním i tvoření harmonické duše a vlastního života, do kterého neodmyslitelně patří i partnerské vztahy. My jsme se v rámci tohoto projektu pokusili propojit psychologii s uměním výtvarným, divadelním a tanečním,“ říká autorka projektu.

Předmluvu ke knize Milostné hledání, nacházení a ztrácení napal psychiatr MUDr.Jan Cimický „Láska a lidské vztahy se nedají vypočítat matematickou formulkou, nedají se ani stoprocentně předvídat. Existují však určité zákonitosti, kterých se autorka zmocnila a předkládá je čtenářům. Je to velice příjemné, poučné a zároveň i zábavné čtení,“ konstatoval.

K výtvarnému zpracování se vyjádřila také módní návrhářka Beata Rajská „ Je těžké popsat emoce a vztahy, ale ještě těžší je zachytit je ve fotografii. Naštěstí Dalibor Konopáč není jen fotograf, ale uvnitř i psycholog a filozof“. Právě tyto zkušenosti a empatie se v jeho fotografiích odráží a proto dokáže zachytit nejen obraz, ale i emoce.“

Výstava bude v nymburském divadle k vidění do konce ledna 2014.

 

Kontakt: Mgr. Radana Rovena Štěpánková

GSM: 777 588 352 www.rovena.info

»

Copyright © 2013, Psychologie-vztahu.eu | Powered by: Marek Kučera

Všechna práva vyhrazena!